Podpora a servis
Pokud si pořizujete fotovoltaickou elektrárnu měli byste přemýšlet i o tom, kdo Vám bude zajišťovat její pravidelnou údržbu a servis.
Naše služba nekončí jen nainstalováním a zprovozněním elektrárny. Pravidelně každou fotovoltaickou elektrárnu online monitorujeme.
Většinu problémů s Vámi vyřešíme online, často se jedná jen o nevhodné nastavení systému, které snadno odhalíme a následně opravíme přes monitorovací systém. Pokud se jedná o vážnější poruchu, vyšleme k Vám našeho technika, který Vám poruchu opraví.
Instalované komponenty vybíráme pouze od kvalitních a spolehlivých dodavatelů, které působí na trhu již dlouhou dobu, právě proto, abychom Vám dokázali zajistit dlouhodobý servis.
V případě problému napište email na servis@vapos-solar.cz nebo volejte na telefonní číslo 731 449 902.
Nejčastější dotazy k fotovoltaice
Přesnou cenu fotovoltaické elektrárny nelze stanovit „od stolu“ bez předchozí návštěvy našeho obchodního zástupce. Cena záleží na mnoha faktorech např. počtu instalovaných modulů, kapacitě baterií, typu střešní konstrukce, současného stavu vašeho rozvaděče apod. Proto je nutná nejprve návštěva našeho pracovníka, který všechny faktory, které ovlivňují výši ceny posoudí a udělá Vám přesnou nabídku na míru. Cena za fotovoltaiku po odečtení dotace se většinou pohybuje od 150 tis. Kč do 300 tis. Kč.
To záleží na tom, jakou máte roční spotřebu elektřiny, a za jakou cenu elektřinu nakupujete. Ročně můžete ušetřit 10 tis. Kč, ale třeba také 60 tis. Kč.
Doba návratnosti vaší investice se odvíjí od spotřeby elektřiny, vaší ceny za elektřinu, a od pořizovací ceny za fotovoltaiku. Pro přesný výpočet můžete využít výpočetní nástroj uvedený na stránkách Nová zelená úsporám na tomto odkazu.
Střídač s bateriemi doporučujeme instalovat do vytápěných místností, kde teplota neklesne pod 10 °C, pokud toto vaše garáž splňuje není s instalací žádný problém. Typicky se střídače s bateriemi instalují do technických místností, zádveří, chodeb, sklepů anebo právě garáží.
Baterie LiFePO4 (Lithium-železofosfátové), které instalujeme jsou považovány za jedny z nejbezpečnějších baterií. Nemusíte se tedy bát, že by došlo k jejich samovolnému vzplanutí či explozi. Zároveň v sobě baterie nemají téměř žádný toxický materiál a neuvolňují nebezpečné látky nebo výpary. Tyto vlastnosti je činí vhodnými pro využití ve všech domácnostech.
V našich podnebných podmínkách bohužel fotovoltaikou v zimě topit nelze. Výkon fotovoltaiky v zimním období není dostatečný. V zimním období má fotovoltaika nejnižší výkon z celého roku, dosahuje jen okolo 15 %.
Samotná instalace fotovoltaické elektrárny trvá obvykle do jednoho týdne. Po instalaci fotovoltaické elektrárny se řeší další administrativní úkony, např. žádost o První paralelní připojení a nebo revize, to vše také vyřídíme za Vás. Elektrárna je zprovozněna po schválení Prvního paralelního připojení, kdy dojde k výměně elektroměru za 4Q elektroměr. Celý proces trvá obvykle okolo 3 měsíců.
Kilowatt-peak udává nominální výkon fotovoltaického panelu v ideálních světelných podmínkách, při teplotě článků 25 °C.
Ideální orientace střechy, na kterou se panely instalují je na jižní stranu. Panely, lze ale instalovat i na východní a západní stranu, v takovém případě Vám bude vaše FVE vyrábět více energie ráno a večer.
Ideální sklon střechy pro instalaci fotovoltaických panelů je mezi 20° a 40°. Při instalacích na rovné střechy, zajistíme optimální sklon pomocí speciální konstrukce. Pokud nelze dosáhnout optimálního sklonu, není to zásadní problém, ztráty budou maximálně do 10 %.
Maximální výkon fotovoltaických panelů, které můžete na svoji střechu nainstalovat je od 24.1. 2023 stanoven na 50kWp. Pro výkon nad 50kWp je již potřebné vlastnit licenci na výrobu elektřiny.
Ne, nemusíte se bát, způsob financování neovlivňuje nárok na dotaci ani výši dotace. Pokud budete chtít pomoct s financováním, rádi Vám s tím pomůžeme.